FAYDALI BİLGİLERYeni Kavaklıdere Üzüm Sirkesi, üzüm şırasından fermantasyon sonucu elde edilen doğal bir üründür. Ultrafiltrede süzüldükten sonra el değmeden, hijyenik bir ortamda otomatik makinelerle doldurulur.

Üzüm sirkesi, salatalarınıza, yemeklerinize ve çorbalarınıza verdiği üstün lezzeti dışında içeriğindeki antosiyanin ile de sağlığınızı korumada çok önemli rol almaktadır. Özellikle kırmızı üzüm sirkesinde bulunan antosiyanin vücudun enfeksiyonlarla savaşmasında, böylece bağışıklık sisteminin gelişmesinde önemlidir.

Faydaları, Kullanım Alanları

- Sirke, kolesterolü düşürmede, osteoporoza karşı vücudu korumada, diş eti sağlığında ve ateşli hastalıklarda vücut sıcaklığının normale dönmesinde önemli rol oynamaktadır.

- Bir çorba kaşığı bal, iki tatlı kaşığı sirke ile karıştırılıp maden suyuna eklenerek kahvaltıdan önce içildiği takdirde, vücuttaki yağların yanmasını hızlandırmaktadır. Böylece kilo kontrolünü sağlamaktadır.

- Antiseptik özelliği ile harici mikroplarla, antibiyotik özelliği ile de dahili enfeksiyonlarla savaştığı araştırmacılarca bildirilmiştir.

- Ev temizliğinde; pencere, cam, ayna ve mobilyalarınızı silerken kovadaki suya katacağınız sirke camlarınızda olağanüstü parlaklık, mobilyalarınızda da uzun süreli dayanıklılık sağlamaktadır.

- Bulaşık yıkarken kullandığınız suya katacağınız sirke bardaklarınızın lekesiz ve parlak olmasını sağlayacaktır.

Yeni Kavaklıdere Elma Sirkesi, doğal fermantasyon sonucu elde edilmiş doğal bir üründür.

Elma sirkesinin sağlımız için yararlı olmasının en önemli nedeni, içerisinde bulunan potasyum mineralidir. Potasyum, sağlıklı hücreler ve dokular için destek görevi görürken vücuda alınmış gıdaların asimile edilmesini kolaylaştırır. İhtiyacınız olan günlük potasyumu alabileceğiniz en iyi kaynaktır.

Faydaları, Kullanım Alanları

- Güzellik iksiri elma sirkesi, pırıl pırıl saçlar, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağlıyor. Üstelik evinizde bu güzellik seanslarını kolayca uygulayabilirsiniz.- Kepekli saçlar; saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

- Akne tedavisi; su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

- Ciltteki lekelere; dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü

silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz

- Kilo problemi olanlara; 2 yemek kaşığı elma sirkesi 1-2 kaşık balla suya karıştırılıp yemeklerden önce alındığı takdirde uygun bir rejimle birlikte, çare olmaktadır.

- Varisli damarlar için; bir bez elma sirkesi ile ıslatılıp sarılır.Sabah akşam, 30 dk. bacaklar yukarıda olacak şekilde bu uygulama yapıldığı takdirde tedavi niteliği kazanmaktadır.

- Selülitlerin önemli ölçüde giderilmesi için; elma sirkesi ile ıslatılmış bez selülitli bölgelere kompres edilir.

Faydaları, Kullanım Alanları

- Salatalarda, çorbalarda, tüm deniz ürünlerinde, yemeklerinizde ve tatlılarınızda kullanabileceğiniz doğal bir lezzettir.

- Doğal limon tadıyla ve pratik kullanımıyla mutfağınızdaki yardımcınız olacak.

Siyah havuç mucizesini; son derece modern teknolojilerle ve eşsiz lezzetiyle şalgam suyu olarak sizlere sunduk.%20 daha az tuzla, sıfır şekerle ve yumuşak içimiyle tüm yaş gruplarının rahatlıkla tüketebilieceği kıvam ve lezzet haline getirdik.

Faydaları, Kullanım Alanları

- Doğal antioksidan ve a vitamini deposudur.

- Hazmı kolaylaştırır, böbrekleri hızlı çalıştırdığından kum ve taş oluşumunu engellediği bilinmektedir.

- Grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu etkisi vardır.

SİYAH HAVUÇ BESİN ÖĞELERİ

 100 gr.da

 Günlük ihtiyacı karşılama oranı

 Folates

 19 ug

 5 %

 Niacin

 0.983 mg

 6 %

 Pantothenic acid

 0.273 mg

 5.5 %

 Pyridoxine

 0.138 mg

 10 %

 Riboflavin

 0.058 mg

 4 %

 Thiamin

 0.066 mg

 6 %

 Vitamin A

 16706 IU

 557 %

 Vitamin C

 5.9 mg

 10 %

 Vitamin K

 13.2 ug

 11 %

 Sodium

 69 mg

 4.5 %

 Potassium

 320 mg

 6.5 %

 Calcium

 33 mg

 3 %

 Copper

 0.045 mg

 5 %

 Iron

 0.30 mg

 4 %

 Magnesium

 12 mg

 3 %

 Manganese

 0.143 mg

 6 %

 Phosphorus

 35 mg

 5 %

 Selenium

 0.1 ug

 ˂ 1 %

 Zinc

 0.24 mg

 2 %